مطالب چینی آلات بهداشتی

نحوه نظافت چینی بهداشتی

گاهی مشخص نیست که چطور می توان سنگ روشویی ، توالت فرنگی و به طور کل چینی های بهداشتی ملودی را تمیز و درخشان کرد. چند روش ساده برای رهایی از لکه هایی که با گذشت زمان روی سطوح چینی بهداشتی ایجاد شده اند وجود دارد.اگر سنگ های روشویی ارزش هزینه کردن و خرید را داشته باشند پس حتما ارزش این را دارند که زمان کوتاهی را در طول هفته به نظافتشان اختصاص دهیم.

برای نظافت کامل و دقیق به مقداری سرکه (سفید ) نیاز داریم. هرچند ممکن است برای شما غیر منتظره باشد، سرکه یکی از بهترین مواد برای تمیزکردن سنگ های روشویی و چینی های بهداشتی است.ضمن اینکه روش استفاده آن نیز بسیار آسان است.به این ترتیب که پس از بستن خروجی آب ، یک و نیم فنجان سرکه را درون روشویی بریزید. یک دستمال نخی نرم را درون آن غوطه ور کنید. سپس دستمال را روی تمام سطوح سنگ روشویی قرار دهید. پس از بیست دقیقه دستمال ها را برداشته و با دستمال نخی و نرم دیگری روشویی را خشک کنید.

سرکه دارای خاصیت  آنتی باکتریال است به همین دلیل قرار گیری مقدار اندکی سرکه روی سطح سنگ روشویی منجر به از بین بردن باکتری های آن می شود. پیشنهاد می شود زمانیکه شما مشغول نظافت سنگ روشویی هستید سایر لوازم سرویس بهداشتی رانیز درون سرکه قرار دهید تا باکتری ها به طور کامل در آن مکان از بین بروند.پس از خشک کردن روشویی نیازی به آبکشی آن نیست.بوی سرکه هم پس از خشک شدن سنگ روشویی از بین می رود.

لازم به ذکر است که سرکه به دلیل خاصیت اسیدی آن به هیچ وجه برای شستشوی سنگهای روشویی رنگی مناسب نبوده و منجر به تخریب سطح و رنگ سنگ روشویی می شود.برای شستشوی سنگ های روشویی رنگی از صابون مایع استفاده کنید. به این ترتیب که دستمال نخی و نرم را به آب و صابون آغشته کرده سپس تمام سطوح سنگ روشویی را با آن تمیز کنید. در نهایت آن را  آبکشی کرده و با دستمال نخی نرم خشک کنید. ناگفته نماند که این روش برای نظافت تمام سنگ های روشویی (سفید، طلایی، رنگی) کاربرد دارد.

فراموش نکنید که در شستشوی سنگ های روشویی رنگی و طلایی ملودی به هیچ وجه از جوهرنمک ، سفید کننده و سایر مواد شیمیایی استفاده نکنید، زیرا استفاده از این مواد باعث ازبین رفتن رنگ آنها می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.